İki farklı versiyonla satışa sunulacak olan Gogoro Eeyo 1, sunduğu özellikler ve hafif yapısı sayesinde kullanıcıların dikkatini çekecek.

Kullanıcıla kiralama yöntemiyle alternatif ulaşım çözümleri sunmasıyla bilinen Tayvan merkezli Gogoro, pazardaki payını artırmak istiyor. Bunun için elektrikli scooter ve elektrikli bisiklet modellerini satışa uygun bir şekilde tasarlayan şirket, salgınla birlikte yükselen bu trend için yeni bir oyuncuyla karşımızda. 12 kilogramlık toplam ağırlığı ve minimal tasarımıyla büyük ilgi çekme potansiyeli barındıran Gogoro Eeyo 1, beraberinde yeni bir dijital sürüş deneyimini de getiriyor. “Eeyo Smartwheel” adıyla kendinden sonra gelen diğer modellerde de göreceğimiz sistem 250W güç üreten elektrik motoru ve 123,4Wh kapasiteli batarya paketinin merkezine kurulu.

1/4
İlginizi Çekebilir  Elektrikli bisiklet ile retro karakterin en iddialı bileşimi; Vintage Electric Cafe

Teknik özellikleriyle Gogoro Eeyo 1 elektrikli bisiklet

Geleneksel zincir sisteminin yerine üst düzey modellerde gördüğümüz karbon kayış altyapısına sahip olan Eeyo 1, bu sadeye yağ gibi bir etmeni de ortadan kaldırıyor. Bisikletin elektrik sistemiyse pedal asistan desteği üzerine kurulu. Kullanıcılara 30,5 km/s hıza kadar destek vermek üzerine ayarlanan bu sistem, batarya paketiyle birlikte 88,5 kilometrelik menzil vadediyor. Sunulan sürüş modlarına göre bu değer 64 kilometreye kadar düşebiliyor.

İlginizi Çekebilir  Bisiklet sürücülerine temiz hava sağlayan ilginç ürün; Iwind

Eeyo 1, rakamsal verilerinin dışında diğer teknik detaylarıyla da teknolojinin nimetlerinden barınmasıyla öne çıkıyor. Bisikletin, geliştirilen bluetooth bağlantılır akıllı sistem sayesinde telefon üzerinden kontrol edilebilme gibi güzel bir yanı var. Bu uygulama sürücünün bisikletten uzaklaştığını anladığında elektrik motorunu otomatik olarak kitlemesiyle, hırsızlık için de standart bir önlemi beraberinde getiriyor. Modelin kadrosu ise Kevlar ile güçlendirilmiş karbon fiber malzemeden üretilmiş. Kabloların içten geçirildiği bu yapı, başarılı geometriyle birlikte ortaya temiz bir görünüm çıkartıyor.

İlginizi Çekebilir  Bisiklet zinciri yağlamada israfı ortadan kaldıran çevre dostu donanım; Green Disc [Video]

Modellerde Maxxis’in 700X28C lastik seti ve TRP disk fren sisteminin de standart olarak sunulması önemli. “1s” olarak isimlendirilen ve karbon sele borusu, gidon ve jant gibi parçaları sayesinde 11,9 kg ağırlığa sahip üst seviye bir versiyonu da bulunan Eeyo ailesi yurt dışında 3.899 dolarlık başlangıç fiyatıyla satışa sunulacak. Üst versiyon içinse bu rakam 4.599 dolar olarak açıklanmış durumda. Satışların temmuz ayında başlayacağını da belirtmeden geçmeyelim.