Çevre dostu tasarıma sahip yeni nesil tekstil ürünlerinden biri olan Mossleep yorgan, size rahat ve kaliteli bir uyku vaadediyor.

Kaliteli bir uyku çekmek isteyen ve yenilikçi ürünleri takip eden tüketicilerin, çevre dostu tekstil tasarımlarına olan ilgisi giderek artıyor. Stres, yanlış yatak seçimi, sıcaklık seviyeleri gibi birçok etken iyi bir uyku uyumamıza engel oluyor. Örneğin; uyku esnasında vücut sıcaklığımız yükseldiğinde uyanma ve ayağa kalkma gereksinimi hissederiz. Çünkü vücut ısıyı aktivite ile ilişkilendirir. Aynı şekilde vücut ısımız düştüğündeyse, bu kez de vücudumuz harekete geçip ısınabilmek için tepki verir. Ancak sıcaklık değişimleri bizi uyandırmak yerine derin uyku aşamalarına, özellikle de REM uykusuna geçmemizi zorlaştırır. Bu da, ertesi güne dinlenmiş bir şekilde uyanamayacağımız anlamına gelir.

1/5

 

İlginizi Çekebilir  Plastik poşet kullanımının önüne geçen çevre dostu çanta

İşte Çevre Dostu Yorgan Mossleep’in Özellikleri

Mossleep, gece boyunca içinde barındırdığı E Vitamini ile cildinizi beslerken, size uygun uyku sıcaklığının korunmasına da yardımcı oluyor. Çevre dostu ve Lyocell‘den yapılan bu yorgan, kaliteli ve rahat bir uyku için tasarlandı. Yapımında kullanılan fonksiyonel lifler, kumaş yıkandıktan sonra da kalıcı olmaya devam ediyor. Mossleep yorganda bulunan akıllı fiber dolgular, sürdürülebilir şekilde yetiştirilen okaliptüs ağaçlarından yapılmış ve mikro-kompozit ısı akümülatörleri oluşturan parafini (kolza çiçeklerinden elde edilen rafine bir bitki yağı) Lyocell’e yerleştirmek için en son fiber eğirme işlemini kullandığını görüyoruz. Böylelikle, vücut geceleri çok fazla ısı üretmeye başladığında, parafin erimeye başlayarak lifler fazla ısıyı size karşı tutmak yerine emiyor. Vücut ısısı düşmeye başladığındaysa, elyaflar sizi rahat ve sıcak tutarak biriken ısıyı serbest bırakma özelliğine sahip.

Aynı zamanda Mossleep’in dış kabuğundaki Lyocell liflerine entegre edilen E Vitamininin, yorganın kullanım ömrü boyunca birçok fayda sağladığını görüyoruz. Ciltteki UV hasarını azaltarak, hasarlı cildi onarıp yenilemeye yardımcı oluyor, ayrıca yaşlanma karşıtı ve nem düzenleme özellikleriyle de karşımıza çıkıyor.