Bugün itibarıyla ön sipariş sürecine özel olarak indirimli satışa sunulan Super73 R-Serisi, elektrikli bisiklet dinamiklerini premium noktada temsil ediyor.

Tıpkı otomobil pazarında olduğu gibi her geçen gün elektrik bisiklet dünyasının da adım adım gelişimine tanık oluyoruz. Yol, şehir ve dağ bisikleti gibi farklı sınıfların tamamına yansıyan bu güç, sınırları başka noktalara taşıyan canavarların da doğuşuna vesile oluyor. Yolun henüz başında olan bir ekip tarafından hayata geçirilen Super73 R-Serisi, premium komponentleri ve vadettiği özelliklerle kesinlikle göz atmaya değer. Standart versiyonun bir üst paketi olarak da nitelendirileceğimiz model; süspansiyon ve batarya gibi temel farklılıkları beraberinde getiriyor.

1/3

Super73 R-Serisi elektrikli bisiklet dünyasının en kapsamlı bataryalarından birisine sahip

Aslında böylesine bir bisikletin rakamsal verilerini en anlamlı hale getirecek olan noktası toplam ağırlığı. Bu yüzden de ilk marka tarafından 36 kilogram olarak dile getirilen bu rakamı paylaşalım istiyoruz. Hemen ardından gücün temeli olan motor noktasına geçelim.

Marka burada 750W seviyesinde sürekli bir güç üretebilen üniteye yer veriyor. Modelde sunulan farklı sürüş modlarına göre bu değerin 1.200W‘a kadar yükselebiliyor olması da şüphesiz dikkat edilmesi gerekenler arasında. Super73 R-Serisi’ni tam gaz modunda maksimumda 32 km/s hıza kadar çıkaran motor, pedal asistanı olarak da yine aynı hız değerine kadar destek verebiliyor. Kapalı kullanım alanları için sunulan “Limitsiz Mode” ise panelde 48 km/s değerini görene kadar devamlılık vadediyor.

1/2

Bisikletin batarya kısmında ise 960 Wh‘lık oldukça yüksek kapasiteli bir ünite karşımıza çıkıyor. Gidon üzerindeki gaz odaklı sürüşte 64 kilometreye kadar menzilin kat edilmesine olanak sağlayan bu paket, pedal asistanı modunda kullanılırsa 120 kilometreye kadar sürücüsüne eşlik edebiliyor.

Dört pistonlu hidrolik fren sistemi, LED ışıklandırma, sinyal seti, akıllı telefon entegrasyonu ve hırsızlık koruması gibi pek çok özelliği de standart olarak üzerinde barındıran R-Serisi, 3.000 dolarlık başlangıç fiyatıyla meraklılarıyla buluşuyor. Halihazırda ön sipariş sürecinde olan bisikletin bu döneme özel 500 dolar indirimli olacak şekilde 2.500 dolara satıldığını da belirtmeden geçmeyelim. İlk teslimatlar ise bahar döneminde yapılacak.