Otomobil üreticilerinin alternatif araçlara olan ilgisinin son örneği olan Skoda scooter modeli, katlanır tasarımıyla günlük kullanımda önemli bir yardımcı olacak.

Tarihinin çıkış noktalarında bisiklet olan ender otomobil üreticilerinden birisi olan Skoda, son dönemlerdeki alternatif ulaşım modasına sırtını dönmedi. Otomobil markalarını bisikletlilerle bir araya getiren ortaklıkların ardından scooter örneklerini de süreç içerisinde karşımızda gördük. Audi’nin elektrikli scooter projesiyle pek çok kişinin ilgisini çekmesi, bagajda böylesine bir yardımcının hayat kurtarıcı olabileceği fikrinin yayılmasına da vesile oldu. “Simply Clever” mottosunu araçlarının farklı yerlerinde gösteren Çek üretici, bunu katlanır scooter modeline de çok güzel şekilde yansıtıyor.

1/2

 

İlginizi Çekebilir  Çevreci ulaşımda yeni yardımcınız; 30 km menzilli elektrikli scooter Lenovo M2

Skoda scooter modeli katlanır yapısıyla fark yaratıyor

Scooter modelinin üzerinde herhangi bir elektrik desteği taşımadığını teknik özelliklere girişte belirtmekte fayda var. 100 kilograma kadar taşıma kapasitesinin var olduğu söylenen modelin malzemesiyse çelik ve alüminyum alaşımın birlikteliğinden oluşuyor. Akılcı tasarımı sayesinde kanlandığında 49x42x11 santimetrelik kompakt bir yapıya bürünen scooterın toplam ağırlığıysa 5 kilogram. Bu da kullanıcılar için günlük ev-iş arası rutinde oldukça kolay bir taşıma demek. Skoda scooter modeli yurt dışında 147 dolara meraklılarını bekliyor olacak.