Asfalt ve şehir içi sürüşlerinde yüksek nitelikleriyle fark yaratacak olan Specialized Turbo Vado SL, rakamsal verileriyle iddialı.

2020 yılının elektrikli bisiklet sınıfındaki ilk hamlelerinden birisi yaklaşık 3 ay önce Specialized tarafından atıldı. Dağ bisikleti sınıfında yer alan Turbo Levo SL modeliyle karşımıza çıkan Amerika merkezli üretici, aradan geçen zama diliminin ardından şimdi de asfalt ve şehir odaklı yeni hamlesiyle karşımızda. Kısa süre önce duyurusu gerçekleştirilen Specialized Turbo Vado SL, geleneksel modelleri aratmayan kadro dinamikleri ve 14,9 kilogramlık toplam ağırlığıyla elektrikli versiyonlar arasında üst kademede kendisine yer açıyor.

1/5

Specialized Turbo Vado SL teknik özellikleri

Turbo Vado SL tasarımı ve hafifliği kadar teknik özellikleriyle de gönül rahatlığıyla üst kademede konumlandıracağımız bir elektrikli bisiklet olacak. Üzerinde sürekli olarak 240W‘lık güç üreten ve Specialized tarafından geliştirilmiş bir elektrik motoru barındıran model pedal asistan kullanımı üzerine kurulu. Gerçekleştirilen testlerin arından ise 45 km/s hıza kadar tam güç çalışabilen bir destekten bahsetmek mümkün. Batarya kısmı ise bizce bu modelin elini en çok güçlendiren noktaların başında geliyor.

İlginizi Çekebilir  Canyon'dan 150 kilometre menzil vadeden yeni elektrikli bisiklet ailesi; Pathlite:ON

Standart şablonunda üzerinde 320Wh kapasiteli bir bataryanın kullanıldığı Turbo Vado SL, bu paketle birlikte 128 kilometre boyunca kullanıcısına destek verebiliyor. Ek ücret karşılığında bisiklete dahil edilen batarya ile birlikte ise bu rakam 193 kilometreye kadar çıkabiliyor. Specialized, sürücülerin bisikletlerinde çeşitli kontrolleri ve özellikleri özelleştirmelerini sağlayan bir akıllı telefon uygulaması da sunuyor. Bu uygulama birçok e-bisiklet uygulamasının sunduğu standart niteliklere ek olarak, kullanıcılara güç modlarını ayarlama gibi bir ayrıcalık tanıyor. Örneğin, Ekonomi Modu bir sürücü için yeterince ekonomik değil ise, bu modda fabrika çıkış olarak ayarlanan güç miktarları sürücünün kendi tercihlerine göre tekrar değiştirilebiliyor. Tanıtımıyla birlikte yurt dışında 3.350 dolarlık başlangıç fiyatıyla satışa sunulan alüminyum kadrolu modelle ilgili merak ettiğiniz diğer detaylara buradan ulaşabilirsiniz.