Bir grup bisikletçi tarafından tasarlanan Airhead, özel tasarımıyla bildiğimiz maske yeteneklerini başka bir noktaya taşıyor.

Maskeler özellikle Koronavirüs süreciyle birlikte adeta hayatımızın bir parçası haline geldi. Öyle ki bazı Uzak Doğulu üreticilerin, kullanıcıların giysileriyle kombin edebilmesi için özel tasarımlar bile geliştirerek pazara sunduğuna bile şahit olduk. Ticari nitelik taşıyan bu hamleleri bir kenara bıraktığımızda, gerçek bir korunma için içerisinde tel bulunan ve virüse alan bırakmayan ürünlerin kullanılması gerekliliği de atlanılmamalı.

Bu araçların virüs ve bakterilerde olduğu kadar hava kirliliğinin yoğun olduğu yerlerde de aktif şekilde kullanıldığını biliyoruz. Karbon emisyonlarının yoğun olduğu Çin gib bazı ülkelerde durum kadar kötü ki, sadece bir gün hava solumanın 20 sigara içmeye eşdeğerliği konuşuluyor. Günlük ve geçici çözüm olarak değerlendirilen maskelerin yerini alma iddiası taşıyan Airhead, tasarımı ve işlevselliğiyle çok daha sürdürülebilir bir kullanım sağlamak için üretiliyor.

1/5

Airhead maske yüksek kirlilikte bile işlevsel

Bir grup tutkulu bisikletçi tarafından tasarlanan Airhead’in arkasında sağlıklı spor aktivitesi yapabilme fikri de var. Maskenin önünde havayı karşılayan ve filtreleme işlemini başlatan bir malzemeyle geliyor. İlk temasın ardından elde edilen temiz, mikropartikül ve mikroorganizma içermeyen hava arkadaki iki çıkış üzerinden içeriye alınıyor. Nefes verişi sırasında ortaya çıkan sıcak havanın yüzünüzden hızla çıkarılmasını sağlayan çoklu bir katman da tasarımın karakteristik özellikleri arasında. Kenarlarında silikon malzeme kullanılan maske bu sayede burundan veya ağızdan hava geçirmez bir yapıyı da beraberinde getiriyor.

İlginizi Çekebilir  Hava kirliliği odaklı meslek hastalıklarının önüne geçebilecek giyilebilir teknoloji

Ekip tarafından yapılan açıklamaya göre filtreler, 2.5PM değerindeki yüksek kirlilik seviyesindeki partikülleri bile yüzde 99 oranında giderebiliyor. Ürünün en karakteristik özelliği ise tamamının çıkarılmadan sadece önünün açılabilir olması. Airhead şu aşamada ön sipariş üzerinden 68 dolara satışa sunuluyor. Merak ettiğiniz diğer detaylara ve satın alma işlemine buradan ulaşabilirsiniz.