Belçika merkezli bir tasarım stüdyosu tarafından hayata geçirilen spor ayakkabı merkezli maske tasarımları, meraklılarının ilgisini çekecek.

Koronavirüs sürecinde ortaya çıkan en büyük ihtiyaçlardan birisi şüphesiz maske. Solunum cihazlarıyla birlikte adını en çok duyduğumuz bu “X faktör” için pek çok farklı noktadan örnek teşkil eden destekler karşımıza çıktı. Bisiklet giyim markası Santini ve pek çok moda markası, ürün bantlarına ara vererek koruyucu ekipman üretimi gerçekleştirmeye başladı. Karantina sürecinin zaruri ihtiyacı olan parçalar için bazı tasarımcılar ilgi çekici projeler geliştirmeyi de ihmal etmedi. Eski spor ayakkabılarından üretilen proje de bu sürecin sonrasında bile aklımızda yer edinebilecekler arasında.

1/10
İlginizi Çekebilir  Koronavirüs Etkisi; Londra Moda Haftası dijitale evriliyor

Maske projesi yaratıcı yönüyle dikkat çekiyor

Belçika merkezli bir tasarım stüdyosu olan WeWantMore tarafından tasarlanan ekipman, eski Nike ve Adidas spor ayakkabılarından yapılan imal ediliyor. Bu süreçte bile insanoğlunun yaratıcılığının işleyebileceğine de vurgu yapan modeller kısmi olarak koruma sağlasa da, klinik yüz makelerinin yerini almayı amaçlamıyor. Projeyle ilgili açıklamalarda bulunan WeWantMore’un kurucu ortağı ve Ruud Belmans; “Spor ayakkabılar diğer tüm ayakkabı çeşitlerinden daha fazla kullanıcıların kimliklerini ve tarzlarını ifade ettiğine inanıyoruz. Spor ayakkabıyı temel parçalarına ayırıp bir yüz ekipmanı olarak yeniden yaratarak, fonksiyonel rolünü değiştirdik.” diyerek bunun hala kendini ifade etme yolunda daha ilginç bir yöntem olabileceğinin altını çizdi.