Gıdaları muhafaza etmek için Food Guard Lids tarafından üretilen çevre dostu gıda koruma kapakları mutfaklarda yerini alacak.

Daha az atık ve enerji tasarrufuyla küresel bazda ortak gündemimiz haline gelen geri dönüşümle daha çok çevre dostu ürünlerin kullanımı yaygın hale geldi. Son zamanlarda sıkça karşımıza çıkan ve pratik kullanım sağlayan sağlıklı ve ekolojik bal mumu kumaşlar, streç filmlerin ve buz dolabı poşetlerinin yerini alıyor. Gıdaları muhafaza etmemiz için Food Guard Lids markası da bu kapsamda çeşitli kullanım olanağı sağlayan çevre dostu gıda koruma kapaklarıyla karşımıza çıktı.

1/4

İlginizi Çekebilir  Geri dönüşümün mutlu eden yüzü; Atık plastiklerden okul projesi tamamlandı

Streç film yerine kullanılan çevreci gıda koruma kapaklarının özellikleri

Markanın ürettiği kapaklar tıpkı silikon kek kalıplarına benziyor. Ancak yiyeceklerin taze ve lezzetli kalmasını için kapların etrafı hava geçirmez özelliğiyle biraz daha yapışkan. Kullanımı kolay ve içerik bileşeni yüzde 100 plastik içermiyor. Büyük ve küçük boyutlara sahip bu kapaklar mavi, kırmızı, yeşil, sarı ve şeffaf renklerde tasarımlara sahip. Ürünlerin dolap ve fırınlarda -4 ile 230 derecelik ısılarda kullanılabilmesi, bulaşık makinesinde yıkanabiliyor olması da dikkat çeken özellikleri arasında. Malzeme olarak da dayanıklı olarak nitelendirilen ürünlerin uzun kullanımlarda bile bile şeklini koruduğuna vurgu yapılıyor.. 5’li paketler halinde satılan bu ürüne sahip olmak ve detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.