Müzik meraklılarının yanı sıra koleksiyona ilgi duyanları da kendisine çekebilecek olan ses kayıt cihazı, temel dinamikler üzerine kurulu.

Sürdürülebilirlik konusunda en hassas olmamız gereken endüstrilerin başında ahşap geliyor. Taşıt, cihaz ve mobilya gibi örneğini kolaylıkla artırabileceğimiz pek çok farklı alanda kullanılabilen bu temel malzemenin geri dönüştürülebilir kullanım örnekleri nispeten artış gösterdi. Amerika merkezli BrandNewNoise ekibi de, müzik tutkunları için geliştirdiği bu retro ses kayıt cihazı modelinde, geri dönüştürülmüş ahşabın nasıl sürdürülebilir şekilde değerlendirilebileceğini gösteriyor. Tamamen el yapımı olarak imal edilen bu şirin alet, teknik özelliklerinin yanında adeta bir dekor niteliğinde.

1/4

 

İlginizi Çekebilir  "Duygularını gösteren" sürdürülebilir pirinç paketleriyle tanışın

“Loopy Lou” projesi sürdürülebilir ahşap kullanımı için daha büyük projelere ilham olabilir

Ürünün altyapısına baktığımızda işleyişin pil üzerinden alınan güçle sağlandığını görüyoruz. İçerisinde herhangi bir kablo bulunmayan modelin üzerinde düğme yerleşimi, adeta bir robotik silüet kazandırıyor. Pilden güç alan dahili mikrofonu üzerinden 30 saniyelik ses kaydı yapabilen cihaz eski tip analog mimarisiyle tasarımını destekliyor. Düğmelerin oynatma/durdurma, kayıt ve frekans ayarı gibi fonksiyonları olduğuna da belirtmeden geçmeyelim. Harici cihazların bağlanabilmesi için üzerinde bir de jak girişi bulunan Loopy Lou isimli cihazın nispeten niş bir kitleye hitap ettiğini de kabul etmek gerekiyor. Çevreci bir girişime destek vermek için koleksiyon niteliği taşıyan ürün 76 dolarlık etiket fiyatıyla satışa sunuluyor. Biz de sürdürülebilir ahşap kullanımının daha çok projelere yansımasını diliyoruz. Modelle ilgili merak ettiğiniz diğer detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Video