Universal Studios ortaklığıyla ilk ve tek olarak hayata geçirilen Back to the Future saati, meraklılarının dikkatini çekecek detaylara sahip.

Hepimizin, hayatında ayrı bir yer tutan favori birkaç filmi vardır. Yüzüklerin Efendisi, Matrix, Esaretin Bedeli, Hızlı ve Öfkeli ve örneğini kolaylıkla artırabileceğimiz nice kült filmler. Sinemanın da gücüyle inanılmaz kitlelere ulaşan bu gibi önemli projeler, sonraki süreçte hayranları sayesinde de kendine has bir koleksiyon pazarı oluşturuyor. Figür ve aksesuar olmak olmak üzere pek çok alanda gerçekleştirilen ortaklıklarla sevdiğimiz filmleri evimizin bir köşesinde sürekli konuk edebiliyoruz. Bu ürünlerin içerisine bir de çevre dostu malzeme kullanımı girince, işler biraz daha anlamlı bir hal alıyor. Tıpkı şu anda karşımızda duran Back to the Future saati gibi.

1/6

Back to the Future saati üç farklı versiyonla geliyor

Tüketicilerle buluşturduğu diğer ürünlerde de geri dönüştürülmüş malzemelerden faydalanan Barselona merkezli “MAM” markası tarafından satışa sunulan saatin imalat sürecinde yüzde 100 sürdürülebilir malzemeler kullanıldığını görüyoruz. Toplamda üç farklı versiyon üzerinden tasarlanan saatlerin gövdesi, filmin ikonik otomobili DeLorean DMC-12‘de olduğu gibi paslanmaz çelikten üretiliyor. Geri dönüşüme uyumlu olan bu malzemeyle birlikte gelen kasa üzerine kazınmış bir seri numarası ve kayışa dikilmiş resmi Back to the Future logosu kullanıcıları bekliyor olacak. Saatin camında ise çizilmeye dayanıklı safir malzeme kullanıldığını görüyoruz. Özel olarak tasarlanan kayışın da tamamen geri dönüştürülebilir yapıda olduğunu belirtmeden geçmeyelim.

İlginizi Çekebilir  elektronik atıkları tekrar hayata döndüren saat; Garbage Watch

MAM, saat kadar kutusunda da sürdürülebilirlik felsefesini benimseyerek dikkatimizi çekti. Retro tipte hologramlı olarak tasarlanan kutunun geri dönüştürülmüş kağıttan üretildiğini görüyoruz. BTTF 090, BTTF 091, BTTF 092 olarak üç farklı şekilde satışa sunulan saatin vergiler ve yurt dışı kargo bedeli hariç yaklaşık 1.500 TL‘lik etiket fiyatına sahip olduğunu görüyoruz. Ürünle ilgili merak ettiğiniz diğer detaylara ve siparişe buradan ulaşabilirsiniz.

Video