Farklı renk seçenekleriyle geri dönüşüm malzemelerden üretilen sürdürülebilir diş fırçası Everloop benzer projeler için ilham olabilir

Her geçen gün çevre dostu farklı tasarımlarda ürünler çıkmaya devam ediyor. Bu sefer diş fırçalarını atık olmaktan kurtaracak bir tasarım karşımızda, Everloop sürdürülebilir diş fırçası. NOS ekibi, plastik kirliliğe sebep olan diş fırçalarına bir çözüm geliştirdi. Ürün tasarım ve geliştirme danışmanlığı yapan ekip, tüm fırçayı atmak yerine kılları değiştirerek sürdürülebilir bir seçenek sundu. Everloop diş fırçası, başındaki kılların değişimini kolaylaştıracak bir mekanizmaya sahip.

1/10

İlginizi Çekebilir  Fazla enerji kullanımını önlüyor; Sürdürülebilir mutfak için akıllı yemek termometresi

Sürdürülebilir diş fırçası Everloop, yüzde 100 kompostlaşabilir

Piyasadaki farklı seçenekleri analiz ederek hem çevre dostu bir ürün hemde bizi daha az tüketmeye yönlendiriyor. NOS geliştirdikleri bu fırçanın baş kısmı için bir mekanizma tasarlayarak fırça kılları kolay birşekilde takıp çıkarılabilir. Kılları için bambu kullanan ekip, gövdesi içinde atık diş fırçalarından geri dönüştürülmüş plastiği kullandı. Tek kullanımlık fırçalara kıyasla yüzde yüz kompostlanabilir. Ek olarak farklı renk seçeneklerine sahip bu diş fırçası aynaya veya duvara tutturulabiliyor. Ayrıca NOS, diş fırçasının kendisine ek olarak, ısıyla şekillendirilmiş yüzde 100 kompostlanabilir kağıttan bir ambalaj tasarladı. Nakliye ve kullanım ömrünün uzun olması karbon ayak izinin azalmasına da yardımcı oluyor.