Tasarımı ve yetenekleriyle elektrikli scooter sınıfında fark yaratma potansiyeli taşıyan Switch, adeta bir kombin tamamlama nesnesi olacak.

Koronavirüs sebebiyle küresel bazda pek çok ülkenin ulaşım ağı dinamiklerini tekrardan gözden geçirdiği bir dönemden geçiyoruz. Bisikletin çok daha ağır bir rol üstlendiği yeni planlamalarla birlikte, geçici yollar süreç içerisine dahil ediliyor. Elektrikli scooter modelleri de son yılların bu anlamda özellikle şehir içi kısa mesafelerde inanılmaz bir ivmelenme içerisinde olanları arasında. Hava kirliliğinin azaltılması anlamında önemli bir potansiyel barındıran bu alternatif araçlar, kendi ekosistemlerini oluşturma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Bu süreç de bizlere birbirinden güzel tasarımların ortaya çıktığı günleri gösteriyor. Tıpkı şu anda karşımızda duran Switch gibi.

1/5

Switch elektrikli scooter projesi taşıma kolaylığıyla öne çıkıyor

Switch projesini şehir içinde işe gidip gelmeyi kolaylaştırmak ve toplu taşıma mecburiyetini ortadan kaldırmak için ortaya çıkanlarda ayıran en önemli özelliği taşınabilirliği. alt platform ile sürüş sağlayan mekanizması arasında özel olarak geliştirilen tasarım sayesinde modelin tek hamlede kompakt bir boyuta getirilebiliyor olması dikkat çekiyor. Minimal tasarım yapısı sayesinde de, yanınızda stilinizi tamamlayan bir araç taşıyacağınızı Switch ile birlikte hissedebiliyorsunuz.

İlginizi Çekebilir  Yerli mühendisler tarafından geliştirildi; Hergele elektrikli scooter ile tanışın

Elbetteki modelin nitelikler sadece tasarımla sınırlı düşünülmemiş. Gidonun altında bulunan parmak izi sensörü sayesinde kullanıcısına özel bir kilit sistemi ilk aşamada dikkat çekiyor. Tasarımda herhangi bir gerileme yaratmamasından ötürü gaz ve fren pedallarının gidona entegrasyonu da oldukça ince düşünülmüş. Geliştirme ekibi, kullanıcıların hayatlarının şarj etme etrafında planlanmasını istemiyor. Bu nedenle modelde tam olarak değiştirilebilir pil yapısı kullanılıyor. Şimdilik prototip aşamasında olan modelin üretim sürecine geçiş süreci bu yıl netlik kazanacak.