Plastik muadillerinin aksine yeniden kullanıma imkan tanıyan kulak tıkacı tasarımı, sizi gürültü kirliliğinden doğayı ise plastik kirliliğinden koruyor.

Doğada çözünebilen ya da geri dönüştürülebilen maddeler kullanılarak yapılan ürün tasarımlarına olan ilgi günden güne artıyor. Bu da üreticilerin yeni ham madde arayışlarına girmelerini ya da mevcut olanı talebe uygun biçimde dönüştürmeleri için arayışa girmelerine sebep oluyor. Arz-talep dengesinin çevre dostu uyarlanışı bizleri mutlu ederken, plastik atıkların çoğalmasına sebep olan bir başka ürün daha radarımıza takıldı. Küçük ve masum görünümüne rağmen, çoğunlukla plastikten ve tek kullanımlık biçimde tasarlanan kulak tıkacı ürünleri. Yalnız doğa dostu tasarımcılar buna da bir çözüm bulmuş gibi görünüyor. Gelin biraz daha yakından inceleyelim.

1/6

Muadillerini Piyasadan Silmeye Aday Kulak Tıkacı Tasarımının Detayları

Kurucularından birinin, Bali’de bir sörf kazası geçirmesi ve bir yıl boyunca bir kulağında yaşadığı işitme kaybının ardından tasarlanan Happy Ears; tek kullanımlık köpük kulaklıklara, yeniden kullanılabilir, iyi görünümlü, daha uygun bir alternatif sunmak için kuruldu. Happy Ears kulaklıklar 2015 yılında çıkış yaptı ve SXSW ve Lollapalooza gibi organizasyonların ve etkinliklerin yanı sıra kullanıcıların favorisi olmaya başladı.

Kulak tıkacı ürünleri, insanların huzur içinde uyumalarına, sessizce çalışmalarına, daha rahat biçimde konserlere katılmalarına ve uzun vadede insanların yüksek desibelli ortamlardan zarar görmelerini önlemeye yardımcı oluyor. Happy Ears kulak tıkacı, kulağınıza rahatça oturabilen şık, oval bir tasarıma sahip, uykunuzu veya hareketinizi hiçbir şekilde engellemeyen zar zor farkedilen bir gövdeye sahip biçimde tasarlandı. Okyanus kirliliğinin yanı sıra gürültü kirliliğini de azaltmaya yardımcı olan geri dönüştürülmüş plastiklerden yapıldı.

İlginizi Çekebilir  Adidas Terrex Free Hiker Parley; Plastik Atıklardan Üretilen Çevreci Ayakkabı

“Geri Dönüşümlü Happy Ears”, her yıl yıpranan ve çöp olarak atılan 1 milyar tek kullanımlık kulak tıkacı tarafından oluşan atıklar ile mücadele etmeyi amaçlıyor. FDA onaylı % 100 geri dönüştürülmüş ABS ve TPE plastiklerden üretilen Happy Ears, plastikleri okyanuslarımızdan çıkarmaya yardımcı olurken, plastiğin ekosistemlerimize yeniden girmesini önleyerek yıllarca kullanılmak üzere tasarlandı. Küçük plastik sapın 2 parçalı konstrüksiyonu ve çevresindeki elastomer kulaklığı içeren bir yapıya sahip.

Kulaklıkların, çeşitli kulak kanalı şekilleri ve genişliklerine uygun olarak, insanların büyük bir çoğunluğuna uyacak ve düzenli olarak günlük / gece kullanımıyla bir yıldan fazla kullanılabilecek üç boyuta sahip olduğunu görüyoruz. Düşme tehlikesi olmadan kulağınıza güvenli bir şekilde oturacak kadar küçükler ve hatta uyurken veya motosiklet kullanırken kaskla takılabiliyorlar. Her Happy Ears Recycled çifti kendi özel taşıma çantasına sahip ve sıkı çevre yasalarına bağlı olarak İsveç’te sürdürülebilir bir şekilde üretiliyor.