Fransa merkezli bir ekip tarafından hayata geçirilen Angell, elektrikli bisiklet pazarının dikkat çeken isimlerinden olmaya aday.

Son dönemlerde karşımıza çıkan elektrikli bisiklet modellerinin hemen hepsi en az bir parçası üzerinden karakteristik bir nitelik ortaya koyuyor. Kimi akıllı özellikleri kimi tasarımı kimiyse menziliyle iddialı. Furyaya dahil olan son isim Angell ise bu zamana kadar gördüğümüz elektrikli bisiklet tasarımına sahip olmayan tek elektrikli bisiklet olabilir. Evet, aslında bu durum, sarf ettiğimiz cümle kadar kafa karıştırıcı. Modelin tasarımına dışarıdan bakıldığında onu geleneksel bir bisiklet olarak görme şansı oldukça yüksek. Kadro tasarımıyla da benzersiz olan Angell, 13,9 kilogramlık ağırlığıyla da bizce takdiri hak ediyor.

1/5

Angell elektrikli bisiklet hakkında bilmeniz gerekenler

Girişimci Marc Simoncini ve Paris merkezli tasarımcı Ora Ito tarafından hayata geçirilen Angell, alüminyum kadro ve karbon maşa kombinasyonuyla öne çıkan bir bisiklet olacak. Toplam ağırlık değeriyle de hafif olarak nitelendirebileceğimiz modelin 250W güç üreten elektrik motoru arka tekerleğe entegre şekilde geliyor. Bisiklet bataryası ise kadro içerisine gizlenmiş durumda. Yapılan testler sonucunda 70 kilometreye kadar kullanıcılara destek verebildiğini gördüğümüz bu sistem, 25 km/s maksimum hıza kadar aktif bir işleyiş sağlayabiliyor. Kullacılar bu işleyiş içerisinde dört farklı sürüş moduyla ihtiyaçlarını kombin edebilme opsiyonuna da sahip. Bataryanın yaklaşık 2 saatte dolu hale getirilebildiğini de belirtmeden geçmeyelim.

İlginizi Çekebilir  Elektrikli bisiklet rekabetinde lazer kaynak kadrosuyla fark yaratacak; Mokumono Delta S

Angell’in dikkat çeken özellikleri sadece teknik altyapısında değil. Bisikletin gidonunda 2,4 inç ebatında dokunmatik bir ekran karşımıza çıkıyor. Bu ekrandan anlık hız, toplam kat edilen mesafe, batarya seviyesi ve GPS navigasyonu gibi bilgilere erişmek mümkün. Tektro hidrolis disk fren sistemi ve hırsızlık koruma gibi donanımlar bisikletin standart özellikleri arasında. Halihazırda ön sipariş süreciyle meraklılarıyla buluna Angell yurt dışında 2.690 euroluk fiyatla alıcı bulacak. Merak ettiğiniz diğer detaylara modelin resmi sayfası üzerinden ulaşabilirsiniz.