Lexon tarafından sunulan kablosuz şarj cihazı, akıllı telefonunuzu dolum sırasında aktif bir sterilizasyon sürecine alıyor.

Koronavirüs salgını tüm dünyada farklı endüstrisileri etkisi altına alarak ek önemlemler almaya itti. Bu etki otomobil endüstrisinde kepenk kapatma noktasından, drone ile eve araç teslimatına kadar ilgi çekici yöntemleri beraberinde getirdi. Teknoloji dünyası da gerek temastan kaçınılması için gerekse sterilizasyon için çözümlerle karşımıza çıkıyor. Bu felsefenin radarımıza takılan en son ürünüyse bir akıllı telefon şarj cihazı. Teknoloji ve tasarım şirketi Lexon tarafından sunulan bu ürünü farklı kılan ilgi çekici bir noktası var. Telefonları kablosuz olarak şarj eden donanım, aynı zamanda UV ışınları üzerinden sterilize edebiliyor.

1/5
İlginizi Çekebilir  Koronavirüs günlerinde ilginç çözüm; kendi gidonunu temizleyen elektrikli bisiklet

Lexon Oblio kablosuz şarj cihazı sterilizasyon özelliğine kavuşuyor

Türkiye’de de farklı tedarikçiler üzerinden satışı gerçekleştirilen Oblio modelinin geliştirilmiş bir versiyonu olarak tanıtılan ürün, telefonunuzu içerisine koyduğunuz andan itibaren işleyişine başlıyor. Cihazınızı kablosuz olarak şarj etmenin yanı sıra hemen sterilize etmeye başlayan Oblio’nun, şarj etme gücüyse 10W olarak teknik tabloya yansıyor. Yaklaşık 20 dakikalık şarj süresinin telefonu sterilize etmek için yeterli olduğu da detaylar arasında karşımıza çıkıyor. Yaydığı mavi sterilize ışığı aynı zamanda hoş bir görüntü ortaya çıkartan Oblio’nun, telefonların üzerinde taşıyabildiği 17.000 farklı bakteriye işlevsel bir çözüm haline geldiğinin vurgusu da yapılıyor. Ürünü kullanabilmeniz için telefonunuzun kablosuz şarj desteğinin olması gerektiğini de hatırlatalım.

Video