Tema, Tetra Pak Türkiye ve Milli Eğitim Bakanlığı iş birliği ile çocuklara “atıkları yakala oyunu” ile alışkanlıkları tersine çevirme amaçlanıyor.

Tema Vakfı tarafından hazırlanan “Sıfır Atık Eğitim Projesi” kapsamında geliştirilen “atıkları yakala oyunu” atık yönetimi konusunda çocukları bilinçlendiriyor. Sıfır Atık Eğitim Projesi kapsamında doğayı korumak, alışkanlıklarımızı ve tercihlerimizi tersine çevirmek için hazırlanan sifiratiktema.org adresinden eğitici birden çok içeriğe ulaşmak mümkün. Sıfır Atık Eğitim Projesi’yle toplumsal farkındalığı amaçlayan ekip çocukların sürdürülebilir yaşam becerilerini kazanmalarına da destek oluyor.

1/2

Tema Sıfır Atık Projesi ile sürdürülebilirlik yolunda ilerliyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Millî Eğitim Bakanlığı iş birliği ile Tetra Pak Türkiye’nin desteklediği Sıfır Atık Projesi, doğal varlıkların doğru kullanılması ve israfın önlenmesi konularını kapsıyor. Geliştirilen “atıkları yakala oyunu’nda cam, metal, plastik, kağıt ve organik atıkların doğru kutulara denize düşmeden toplanmasını hedefliyor. Bunun için oyunu dikkatli takip etmek gerekiyor. Çünkü atıkları yakalamak için kutular sürekli değişiyor. Ayrıca Sıfır Atık Projesi kapsamında “Atıklar Geri Dönüşüme” ve “Atıkları Eşleştir” oyunlarıyla çocuklar keyifli vakit geçirirken atık konusunda bilgi ve becerilerini pekiştirebilir. Oyunlara ve eğitici içeriklere buradan ulaşabilirsiniz.