New York’ta faaliyet gösteren Ready.Set.Van isimli girişim tarafından meraklılarıyla buluşan karavan modelleri, Tesla bataryaları üzerinden tüm elektrik ihtiyacını karşılıyor.

Klasik araçların elektrik dönüşümünün ardınan macera meraklılarının ilgisini çekecek bir gelişme de karavan dünyasında yaşanıyor. Dünyanın çeşitli bölgelerinde faaliyet gösteren markalar, Karavan ve ticari araçları elektrik altyapılarıyla destekleyerek daha verimli hale getiriyor. Amerika’da bu tarz dönüşüm projeleriyle adından söz ettirmeye başlayan Ready.Set.Van isimli girişimin 2020 yılını baz alan ilk projeleri de kendisin göstermeye başlıyor. Altyapısında Tesla merkezli elektrik ünitelerinin kullanıldığı bu dönüşümlerdeki araç içi dinamikler de kompakt alanların verilim kullanımına güzel bir örnek olacak.

1/5

Tesla bataryaları üç farklı paketle karavanlara güç veriyor

Araçların karavan bazlı niteliklerine bakıldığında sunulan donanımların temel ihtiyaçların tamamına yeteceği görülüyor. Minibüse ev gibi ambiyansına ekleyen parçalar arasında; kısa bir tezgah, yatak, gizlenebilir portatif tuvalet, indüksiyonlu ocak, paslanmaz çelik lavabo ve 80 litre hacimli tezgah altı buzdolabı gibi parçalar karşımıza çıkıyor. Araçların zemininde ve dolaplarda kullanılan ahşabın da kalite bazında dikkat çektiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Kış aylarındaki deneyimler için ekstra ısıtıcıların da dönüşüm paketleri içerisinde kendisine yer bulduğunu belirtmeden geçmeyelim.

İlginizi Çekebilir  Elektrikli otomobiller için önemli iyileştirmeler getirecek batarya teknolojisi

Tüm bu işleyişe güç veren Tesla’nın bataryaları ise üç farklı pakette tercih edilebiliyor. Giriş seviyesinde bir adetlik batarya modülü sunan marka, en üst pakette ise bu sayıyı üçe çıkarıyor. Standart pakette 420-Ah batarya, 400 watts güneş enerji ve 3.000 watt invertör geliyor. Kullanıcılar sadece bataryalarını kullanarak araç içi ısıtma sistemini 5 saate kadar çalıştırabiliyor. En üst pakette ise bu seviye 15 saatlere kadar çıkmakta. Araç dahil olmak üzere kullanıcılar 33.750 dolarlık başlangıç ücreti ile karavanlarını satın alabiliyor. Merak ettiğiniz diğer detaylara buradan ulaşabilirsiniz.