Uzak Doğu pazarını kendi geleceği için önemli olan tasarım dinamiklerinin merkezine yerleştirecek Tesla, yeni kompakt model için de ipucu gönderdi.

Son dönemlerde Almanya‘da açacağı batarya fabrikasının yatırımlarıyla gündeme gelen Tesla, küresel planlamalarını genişletmeye devam ediyor. Volkswagen, Mercedes ve Audi gibi önemli paya sahip isimlerin de doğrudan odaklandığı elektrikli otomobil pazarında payını kaptırmak istemeyen Amerikalı merkezli markadan yeni bir duyuru geldi. Büyük bir hayran kitlesinin olduğu Çin pazarını merkeze alan bu duyuruda, bölgeye yapılacak olan yatırımla birlikte aileye eklenecek olan yeni modelden de tek karelik fotoğraf karşımıza çıkıyor. Markanın Çin’deki bu yatırımı ise kendi tasarım stüdyosu üzerine olacak.

Tesla Çin’de AR-GE faaliyetlerini de yürütecek

Ailenin en ucuz seçeneği olan Model 3 ile birlikte özellike tasarım noktasında eleştirilere maruz kalan Elon Musk ve ekibinin, süreç içerisinde attığı adımlar da yok değil. Geçtiğimiz yıl içerisinde Volvo’nun iç tasarım şefini kendi bünyesine katan Tesla’nın Çin’de gerçekleştirileceği tasarım stüdyosu yatırımı da gelecek için heyecan verici. Tasarım başlığı altındaki bu stüdyoda AR-Ge faaliyetlerinin gerçekleştirileceği de dikkat çeken detaylar arasında. Paylaşılan tek karelik fotoğraf ise, kaynaklara göre Model 3’ün de altında konumlanacak bir versiyona işaret ediyor. Volkswagen ID.3 ile rekabet edebileceği söylenen araçla ilgili ortada henüz net bir şey olmadığını da belirtmeden geçmeyelim.