EA ve Maxis, The Sims 4 için sürdürülebilirlik odaklı yaşam tarzına teşvik eden dokuzuncu genişletme paketini resmen açıkladı.

Sürdürülebilirlik ile ilgili herşeyin neredeyse her alanda karşımıza çıktığını ve seçeneklerin destekleyici nitelikte oluştuğunu görüyoruz. Şimdi de tüm zamanların en başarılı olarak nitelendirdiği, piyasaya sürülmüş bir strateji-hayat simülasyonu video oyun serisi The Sims sürdürülebilirlik başlığını merkeze alıyor. The Sims 4: Eco Lifestyle Expansion‘da sürdürülebilir çevre dostu yaşam tarzını destekleyen dokuzuncu genişletme paketini açıkladı.

İşte The Sims 4 için açıklanan genişletme paketinin detayları

EA ve Maxis, The Sims 4 için sürdürülebilir yaşam odaklı genişletme paketini resmen açıkladılar. Oyunun dokuzuncu genişletmesi olan The Sims 4: Eco Lifestyle genişletme paketi‘nin 5 Haziran’da PC, Mac, Xbox One ve PS4 için piyasaya sürüleceğini açıkladı. Bu, The Sims 4 tarihindeki ilk eş zamanlı PC ve konsol sürümü olacak. Paket, çevre dostu bir yaşam tarzını benimsemenin Sims çevresi üzerinde olumlu ve görünür etkilere sahip olacağı Evergreen Limanı‘nın gelişen kentini tanıtıyor. En iyi ortamı yaratmak için Sims yenilenebilir enerjiyi kullanıyor, kendi yiyeceklerini büyüterek sürdürülebilir mobilyalar oluşturmak için üst düzey malzemeleri kullanacağını açıkladı.

Eco Lifestyle, sürdürülebilir moda ve mobilyaları, bahçeleri, yaşayan çatıları tanıtmak için hazırlandığını görüyoruz. Ayrıca Sims, bir inşaat tasarımcısı veya freelance crafter olarak yeni kariyer seçenekleri ile de dikkat çekiyor. Oylama ve eylem planları da dahil olmak üzere çevresel nedenlerle oyunda sahip olduğunuz topluklukları toplayabileceksiniz. The Sims 4 Eco Lifestyle Expansion Pack’in yapımcısı George Pigula; “Oyunculara, The Sims’de çevre dostu bir yaşam tarzını keşfetme ve görmek istedikleri değişikliği oynama fırsatı vermekten mutluluk duyuyoruz.” dedi ve devam etti. “Oyunda ihtiyaç duyulan elektiriği karşılamak için güneş panelleri veya rüzgar türbinleri kullanmak ya da yeni mobilyalar yaratmak için malzemeler geliştirmek gibi sürdürülebilir alışkanlıkları keşfedecekler.”

Genişletilen paketle birlikte, sokaklarda çok fazla çöp birikirse, hava kirliliğinin arttığı vurgulanıyor. Eko temalı paket fikri, bakıma ihtiyaç duyan değişebilir bir dünya getirdi. Gelecek haftalarda şüphesiz daha fazla bilgi ortaya çıkacağından, mevcut oyunun bu yönlerinin yeni paketle nasıl bir araya geldiğini göreceğiz. Güncel gelişmeler için The Sims web sitesini ziyaret edebilirsiniz.