İngiltere merkezli motosiklet üreticisi Triumph, ilk elektrikli bisiklet modeliyle pazara yeni bir soluk getirmeye hazır.

Gün geçmiyor ki elektrikli bisiklet piyasasında yeni bir gelişme yaşanmasın. Otomobil markalarının yanında artık motosiklet üreticilerinin de ciddi çekilde ilgi duyduğu sınıfa Harley-Davidson gibi bir ismin ardından şimdi de Triumph dahil oluyor. İngiltere merkezli markanın bugün duyurusunu gerçekleştirdiği ilk elektrikli bisikleti Trekker GT, iddialı teknik özelliklerle pazara çıkıyor. Halihazırda elektrikli motosiklet modeli için de çalışma içerisinde olan Triumph’ın, iki tekerlekteki temiz enerji macerası bu sayede 2020 ile başlamış olacak.

1/8

Triumph elektrikli bisiklet Trekker GT hakkında öne çıkanlar

Elektrikli şehir bisikleti sınıfında değerlendirilen Triumph Trekker GT, alüminyum alaşım kadro üzerine geliştirilen bir model olarak karşımıza çıkıyor. Kablo geçişleri kadro içerisinden olmasından ötürü tasarım olarak pürüzsüz bir görüntüye sahip olan modelin bataryası da yine gövdeye entegre. Shimano’nun E6100 elektrik motorundan faydalanıldığı model kullanıcısına sürekli olarak 250W güç sunabiliyor. İhtiyaç duyulduğunda ise bu rakam 500W’a kadar çıkabiliyor.

İlginizi Çekebilir  Bu yıl satışa çıkıyor; Harley-Davidson elektrikli bisiklet hakkında öne çıkan detaylar

Bisiklet batarya kısmında ise oldukça büyük kapasiteli bir ünite kullanılmış. Bu da menzil değerine çok önemli bir artı olarak yansıyor. Veriler baktığımızda 504 Wh’lık yine Shimano marka bir batarya kullanıldığını görüyoruz. Bu batarya ile kullanıcılar 150 kilometrelik menzil değerine sahip olacak. Bisikletin üzerindeki diğer temel komponentler de oldukça kaliteli. RockShox Paragon maşanın kullanıldığı Trekker GT’nin lastikleriyse Schwalbe Energizer Green Guard tercih edilmiş. Fren sisteminde Shimano Deore M600 hidrolik disk ve selede Selle Royal Vivo da kullanıcıların bilmesi gereken parçalar arasında. Tanıtımıyla birlikte Avrupa pazarında satışa sunulan model 3.700 dolarlık fiyatla alıcılarını bekliyor.

İlginizi çekebilir

Elektrikli Harley-Davidson LiveWire Videomuz