Teknoloji karakterinin yanında markasına bambaşka bir kullanıcı kitlesi getirme potansiyeli barındıran Xiaomi A1, elektrikli motosiklet düşünenler için şehir içi kullandım odaklı cezbedecek.

Elektrikli motosiklet pazarındaki çeşitlilik 2020 yılında da kademeli olarak ivmelenmeye devam ederken, teknoloji şirketlerinin de sürece olan ilgisinde artışlar gözlemliyoruz. Mobil cihazlar dışında ev gereçleri, scooter ve elektrikli bisiklet gibi birbirinden farklı alanlarda ürünlerle karşımıza çıkan Xiaomi de sınıfın popülerle arasında. Elektronik cihazlarında fiyat/performans felsefesini taşıyan Çin merkezli üretici bunu yeni elektrikli motosiklet modellerine de taşıyor.A1 ve A1 Pro olmak üzere iki farklı versiyonla satışa sunulacak olan modeller Çin’de 424 dolarlık başlangıç fiyatıyla alıcı bulacak.

1/5

Xiaomi elektrikli motosiklet modellerinin teknik özellikleri

Kendisini gibi Çin merkezli olan 70mai adındaki şirket ile ortaklığa gideren bu modelleri kullanıcılara sunacak olan Xiaomi, şehir içi kullanımda kolaylık vadediyor. Kompakt boyutlardaki modeller aslında birer moped olarak değerlendirilebilir. Toplam ağırlıkları sadece 52 kilogram olan motosikletlerin 750W üreten motoru arka tekerleğe entegre şekilde konumlandırılıyor. Şimdilik performans verileri açıklanmayan A1 ve A1 Pro’nun menzil değerleriyse sırasıyla 60 ve 70 kilometre olarak birbirlerine oldukça yakın. Kullanıcılar, sunulan bataryaları motosikletlerden çıkarıp kolayca evlerinde şarj edebilecek. Modellerin maksimumda 25 km/s hıza çıkabildiğini be belirtmeden geçmeyelim.

İlginizi Çekebilir  323 km menzili ve iyileştirilen sürüş konforuyla Zero SR/S elektrikli motosiklet

Üzerlerinde standart olarak süspansiyon ve ön tarafta hidrolik disk fren sistemlerini getiren A1 ve A1 Pro aynı zamanda akıllı. Gidonlarında tableti aratmayan dijital ekranların konumlandırıldığı modellerde; sesli komut algılama, 1080p kayıt alabilen geniş açı ön kamera ve GPS gibi oldukça işlevsel özellikler de karşımıza çıkıyor. Açıklanan ilk fiyatları lansmana özel olarak nitelendiren Xiaomi, sonraki süreçte A1’i 523 dolara, A1 Pro’yu ise 655 dolara satışa sunacak.