Volkswagen elektrikli otomobil modellerinin yanında diğer araçlar için de kullanılabilecek Wallbox sistemi, Type 2 bağlantı noktasıyla geliyor.

Elektrikli otomobil hareketeni kendi içerisinde oluşturduğu “ID” ailesiyle sürdüren Volkswagen, kullanıcılar için hayati donanımlar için de hızlı adımlar gerçekleştiriyor. Ayrı bir kaynak olarak satılan ev şarj noktası ID. Wallbox’ın bugün itibarıyla satış ve sipariş sürecine başlayan marka, beklentilerin altındaki fiyat politikasıyla önemli bir işe imza atıyor. Almanya’da 399 euroya satışa sunulduğunu gördüğümüz şarj noktasının, potansiyel alıcıların tercihlerini etkilememesi için hiçbir neden yok. Tasarım çizgileri ID ailesiyle paralellik gösteren bir kimlikte geliştirilen Wallbox, Type 2 bağlantı noktası içeren diğer tüm elektrikli arabaları şarj etmek için kullanılabilecek.

İlginizi Çekebilir  Elektrikli otomobil dünyasının şehir geleceği; saklanabilir şarj noktaları

Volkswagen, üç farklı şarj ünitesi sunacak

Volkswagen şarj noktası için ilk aşamada sadece giriş seviyesi olarak nitelendirilen versiyon satışta olacak. Kullanıcılar sonraki süreçte ID. Charger Connect ve ID. Charger Pro adı verilen ve şarj kaynağı sağlayabilen paketleri de satın alabilecek. Üstteki bu iki varyasyonda, müşterilerin şarj işlemini cep telefonlarından kontrol edip yönetebilmesiyle gelişmiş bağlantı özellikleri sunulacak. Ayrıca düzenli yazılım güncellemeleri alacaklar. Pro modelinde, araç sürücülerinin elektrik maliyetlerini faturalamak için kullanılabilecek entegre bir elektrik sayacı ekleyecektir. Charger Connect ve Charger Pro sırasıyla 599 ve 849 euroya alıcı bulacak.