Beraberinde büyük beklentileri de getiren Volkswagen ID.3 için paylaşılan görüntüler, meraklılarını fazlasıyla heyecanlandıracak.

2019’un son çeyreği içerisinde üretim süreci başlayan Volkswagen ID.3, markasının yeni dönemdeki ilk seri üretim elektrikli otomobil modeli olmaya hazırlanıyor. Karakteristik tasarım detaylarıyla ailenin diğer tüm üyelerinden ayrılan otomobil, farklı menzil değeri sunabilen versiyonlarıyla da her türlü ihtiyaç türüne cevap verebilecek niteliklerde. 330, 420 ve 550 kilometre olmak üzere üç farklı menzil paketiyle satın alınabileceğini bildiğimiz ID.3’ü 30 dakika yaklaşık 290 kilometre menzil kat edebilecek seviyeye getirmek mümkün olabilecek. Koronavirüs süreciyle sıkıntılı günler geçiren Volkswagen de, sosyal medya kanalları üzerinden kullanıcıların biraz da olsa ilgisini diri tutmak adına otomobilinin teknolojisini öne çıkaran videolar paylaştı.

1/3
İlginizi Çekebilir  10 yıldan kısa sürebilir; Volkswagen, elektrikli otomobil pazarında dünya lideri olabilir mi?

Volkswagen ID.3 artırılmış gerçeklik teknolojisine sahip head-up display ile öne çıkıyor

Markanın paylaştığı videolar arasında kullanıcıların dikkatini en çok çekeceğini düşündüğümüz parça, aracın head-up display ünitesi. Baş üstü ekran olarak da bildiğimiz bu özelliği artırılmış gerçeklik teknolojisiyle destekleyen Volkswagen, ön cama yansıtılan grafik uyarılarında yepyeni deneyim vadediyor.

VW Satış Şefi Jürgen Stackmann; “Yaşanan Koronavirüs sürecine rağmen sözümüzü tutarak bu yaz döneminde ilk teslimatları gerçekleştireceğiz.”

Kullanıcılar harita, anlık hız ve menzil gibi ilk anda ihtiyaç duyacakları tüm bilgilere bu ekran üzerinden erişebilecek. Elbette bu aynı zamanda dikkat dağılmasının önüne geçerek daha güvenli bir sürüşün de kapılarını aralıyor. Bununla birlikte karşılaşam farı ve diğer kokpit dinamiklerini de videolarda görmek mümkün. İlk teslimatlarının bu yaz dönemi itibarıyla yapılması planlanan modelle ilgili merak ettiğiniz diğer detaylara buradaki yazımız üzerinden ulaşabilirsiniz.

Video

Video

Video