Markasının elektrik alanında oyuna süreceği ilk model olarak kayıtlara geçen Volvo XC40 Recharge, bu yıldan itibaren yolda olacak.

İlk kez Ekim 2019‘da tanıştığımız Volvo XC40 Recharge, markasının ilk tam elektrikli modeli olarak ürün gamındaki yerini almaya hazırlanıyor. Aradan geçen üç aylık zaman diliminin ardından satış süreciyle ilgili beklentilerin de devam ettiği modelle ilgili meraklılarını ilgilendirecek süreç başladı. Bugün yapılan duyuruyla birlikte ön sipariş süreci başladığını öğrendiğimiz model için 1.000 dolarlık ödeme ile talepler alınıyor. Sipariş iptali durumunda geri iade edilebilecek olan bu rakam, diğer ön sipariş süreçleriyle benzer seviyede. Otomobilin ilk teslimatları ise bu yılın son çeyreği içerisinde Amerika’da başlayacak.

1/4

Volvo XC40 Recharge özellikleri

XC40 Recharge, Polestar markasının dönüşümünün de etkisiyle birlikte teknik özellik bazında önemli mesajlar veriyor. 400 kilometrelik maksimum menzil değeriyle tanıtılan modelde standart olarak dört tekerlekten çekişli altyapının sunulduğunu da bilmek gerekiyor. Bu altyapıda iki adet elektrik motorunu beraberinde getirecek olan modelin en üst paketinde 300 kW (yaklaşık 410 beygir) güç asfalta yansıtılacak. Bu kombinasyonla birlikte 0’dan 100’e hızlanmasını 4,7 saniyede tamamlayabilecek olan XC40 Recharge’ın maksimumda ise 180 km/s hıza çıkabildiğini görüyoruz. Sunulan hızlı şarj desteği ise bataryanın yüzde 80’ini sadece 40 dakikada doldurabilecek. Ön bölümünde içten yanmalı bir ünite taşımamasından ötürü yaklaşık 30 litre ek bagaj hacmi barındıran versiyonun ne denli ilgi göreceğini süreç gösterecek.