Xiaomi markasının altında oluşum gösteren bir ekibin hayata geçirdiği Himo H1 modeli, Çin’deki macerasını Avrupa’ya da taşıyor.

Mobil cihaz piyasasının son yıllardaki yükselen ismi konumuna olan Çin merkezli Xiaomi, bu süreçte karşımıza çıkarttığı ulaşım çözümleriyle de ilgimizi çekmeyi başardı. Elektrikli bisiklet ve scooter gibi farklı klasmanlarda hayata geçirdiği ürünlerle kullanıcıların şehir içerisindeki yolculuklarına ortak olan markanın bazı ürünleriyse Türkiye ve Avrupa pazarından mahrum bırakıldı. Kasım 2019’da tanıtımı gerçekleştirilen ve büyük ses getiren katlanır elektrikli motosiklet Himo H1 de bu listenin üst sırasında karşımıza çıkıyor. Tanıtımıyla birlikte satış süreci sadece Çin’de yapılan modelin, gördüğü ilgiden ötürü Avrupa pazarına sunulma süreci de resmiyet kazandı.

1/6

Xiaomi Himo H1 hakkında bilmeniz gereken detaylar

Yaklaşık dört aydır Çin’deki kullanıcılarla buluşan Himo H1’in Uzak Doğu pazarı için açıklayanan 425 dolarlık fiyatı da pek çok kişi için işlevselliği düşünüldüğünde olumlu karşılanmıştı. Markanın Avrupa hamlesiyle birlikte açıkladığı fiyat etiketiyse 469 dolar olarak karşımıza çıkıyor. Bu rakam günümüz kur değerlerine bakıldığında vergisiz yaklaşık 3.000 TL gibi bir seviye demek. Modelin Amerika içinse 45 dolarlık nakliyat ücretiyle birlikte 514 dolara patlayacağını da belirtmeden geçmeyelim.


Xiaomi’nin altında olarak faaliyet gösteren Himo’nun bundan sonraki süreçteki geleceğini H1’in başarısı etkileyecek. Katlanır kelimesini sonuna kadar yansıtan modelin, bu haliyle bir A3 kağıdı ebatlarına kadar küçüldüğünü görüyoruz. Alüminyum alaşım gövdesi ve elektronik üniteleriyle toplam 14,5 kilogram ağırlığında olan H1, tamamen dolu bataryalarıyla kullanıcılarını 30 kilometre taşıyabiliyor. 180W güç üreten elektrik motoruyla gelen modelin erişebileceği maksimum sürat ise 18 km/s.

İlginizi Çekebilir  Fat Bike dinamikleriyle gelen katlanır elektrikli bisiklet; Fiido M1

Modelin 270 Wh kapasiteli bataryaları gövde üzerinden sökülebilir şeklinde tasarlanıyor. Kullanıcılar bu sayede bataryayı istedikleri yerde şarj edebiliyor. Kaynağa göre değişmekle birlikte bataryanın tamamen dolması 4 ile 6 saat aralığında sürüyor. Himo H1’in 100 kilograma kadar yolcu taşıma kapasitesi olduğunu da hayati bilgiler arasında vermeden geçmeyelim. Modelle ilgili merak ettiğiniz diğer detaylara ve siparişe buradan ulaşabilirsiniz.