Humi Pot nem alma cihazı ile yeni nesil ürünlerin fonksiyonel tasarımlarına bir yenisi daha ekleniyor; meraklılarına duyurulur.

Ürün satın alırken birden fazla fonksiyonunun olmasını beklemek ve tercihlerimizi bu yönde kullanmak, birçoğumuz için artık oldukça alışılmış bir durum. Öyle ki; hava kalitesini ölçen çalar saatler, akıllı yemek termometreleri, telefonumuzu şarj ederken sterilize eden donanımlar gibi bir çok yeni ürün, yakın zamanda hayatımıza giren tasarımlardan sadece birkaçı. Gelin şimdi de görünümü başka, işlevi başka cihaza ait bir tasarım olan Humi Pot u tanıyalım.

1/8

 

İlginizi Çekebilir  Adeta sanat eseri; kullanılmış kartonlardan üretilen sandalye tasarımları

İşte Humi Pot Nem Alma Cihazının Özellikleri

Humi Pot, görünümüne baktığınızda bildiğiniz klasik bir su ısıtıcı formunda tasarlanmış olsa da, aslında kendisi bir nem alma cihazı. Nem alma cihazlarının taşıma ve su tahliyesi gibi kullanım sıkıntılarına çözüm üretme temelinde ortaya çıkan bu basit ama güzel düşünülmüş fikir, Seongmin Kwon’a ait. Klasik nem alma cihazlarının içinde biriken suyun tahliye edilmesi aşamasında yaşanan zorluklar, bu ürünle birlikte çözüme kavuşmuş oluyor. Su ısıtıcıların küçük bir eğim hareketiyle içindeki suyu dökebilme işlevinden alınan ilham sayesinde, cihazın içinde biriktirdiği suyu boşaltmak oldukça kolaylaşıyor. Ürünün, su ısıtıcıların ergonomik yapısına entegre edilerek tasarlanmış olması, rahatça taşınması açısından da kullanım kolaylığı sağlıyor. Herhangi bir priz bağlantısı gerektirmeyen Humi Pot’un taşınabilirlik özelliği de onu cazip hale getiren özelliklerinden bir diğeri.

Temiz ve kaliteli hava ihtiyacımızın giderek artış gösterdiğini düşünecek olursak, bu basit ama işlevsel tasarım kendisine benzer ürünlerin üretim fikrini de tetikleyebilir mi dersiniz?