Bağımsız bir tasarımcı tarafından geliştirilen proje, yeni normal dönemi için son dönemlerdeki en cezbedici ürünlerden birisi olacak.

Koronavirüs salgının ardından tüm dünyada “yeni normal” olarak nitelendirilen bir dönemin içerisinden geçiyoruz. Tedbirlerin büyük oranda devam ettiği, sosyal mesafe ve temas gibi konuların temel taş niteliği taşıdığı bu günlerde yavaş yavaş karantinadan çıkıp sevdiklerimizle zaman geçirmek için dışarı çıkıyoruz. Bazıları için virüs tamamen ortadan kalkmış gibi eğilimlere vesile olan süreç, bazılarımızın içinde ise “Gerçekten güvenli mi?” sorusunu barındırtıyor. Tasarımcı Felix Miquel, sosyalleşme konusunda kapalı mekanlardan kaçınmak isteyenleri, kaldırımlarda bir araya getirecek ilgi çekici bir tasarım geliştirdi. Projesi kapsamında kaldırımlarda bulunan metal levhalara entegre edilen bir masa tasarımı geliştiren Miquel, sokakları bir anda bistrolarla süsleyecek gibi görünüyor.

1/4

Bistro masa tasarımı yeni normal döneminde farklı ihtiyaçlara da evrilebilir

“Extra Terrasse Tables” adıyla radarımıza takılan bu tasarımlar mahallenizdeki herhangi bir direğe kolaylıkla bağlanıp ve küçük bir ayaklı masaya dönüşüyor. Miquel aynı zamanda dezenfektanlar için de benzer bir yapıyı kullanılıyor. Tasarımın şu anda itibaren dört versiyonu bulunuyor. Sokak kullanımı fikrinin yanı sıra işletme sahiplerinin kendi alanlarını daha verimli kullanabilmesine de olana tanıyacak olan masaların üretim sürecinde sadece geri dönüştürülmüş ahşabın kullanılması da işin çevre dostu boyutu.

Video