Elektrikli bisiklet dönüşüm kitlerine Türkiye’den dahil olan Byqee, heyecan verici özellikleriyle seri üretime geçmeyi bekliyor.

Koronavirüs sebebiyle tüm dünyada temel ulaşım aracı haline gelen bisikletler, artık elektrikli versiyonlarıyla da ciddi bir potansiyele sahip. Otomobil ve motosiklet üreticilerinin de radarında olan bu modellerin her geçen gün büyüyüşüne ve dev bir pazara dönüşüne şahit oluyoruz. Elektrikli bisikletlerin yanı sıra, dönüşüm kitleri de otomobiller için bile çokça gündeme gelmeye başladı. Arıkovanı merkezli olarak fon desteği arayan yerli girişim Byqee, Türkiye’de bu dönüşüm kitlerinin öncülerinden olmaya aday. Elektrik mühendisi Burak Işık tarafından geliştirilen sistem, kurulum kolaylığıyla da oldukça cezbedici nitelikte. Özellikle taşınabilir yapısının Brompton Electric ile benzer yapıda olması büyük ilgi görecek gibi görünüyor.

1/2

Elektrikli bisiklet dönüşüm kiti Byqee hakkında bilmeniz gerekenler

İstanbul gibi bol yokuşlu yerlerde hayat kurtarıcı nitelikte olan kite iki ayrı versiyon üzerinden sahip olmak mümkün. Base olarak isimlendirilen giriş seviyesindeki versiyonda 250W elektrik motoru, 30 kilometre menzil ve 3 saatlik şarj dolum süresi öne çıkıyor. Pro pakette ise menzil değeri 45 kilometreye kadar çıkarken şarj süresi de 4 saate uzuyor. Byqee’yi bizce en cazip kılan noktasıyla kurulumu olacak. Ürünün kutusu; elektrik motoru ön tekerlek, batarya paketi, bracket ve gaz kolundan ibaret. 1,2 kilogram ağırlığındaki Byqee güç paketi çantalarda da rahatlıkla taşınabiliyor.

İlginizi Çekebilir  Entegre batarya sistemine sahip dünyanın en hafif elektrikli bisikleti; Pressed E-Bike

20 ile 28 inç aralığındaki jant ve 74 ile 100 milimetre aralığında çatal genişliği olan her sınıftaki modeli elektrikli bisiklete dönüştüren Byqee’nin seri üretimi için 34.000 TL’ye ihtiyacı var. Proje halihazırda ise 21.000 TL dolaylarında destek almış durumda. Ön sipariş kampanyası üzerinden giriş seviyesi versiyonu 2.590 TL’ye sunulan ürünün Pro paketi ise 3.190 TL’ye alıcı buluyor. Ürünün sayfasına buradan ulaşıp siz de destek verebilirsiniz.