Son yılların ilgi çeken çay türü Bubble Tea için de kullanılabilir olan pipet, yüzde 100 geri dönüştürülmüş malzemelerden üretiliyor.

Sıfır atık dinamiklerinin en çok uygulanması gereke endüstrilerin başında şüphesiz mutfak var. Özellikle yemek bazında bakıldığında ortaya çıkan israf miktarlarının korkunç bir seviyede olduğunu biliyoruz. Sürecin sürdürülebilirliği için plastik ile aramızda olan ilişkiye de mesafe koymak şart. Bu da tekrar kullanılabilir yapıda olan ürünlere olan ilginin artışını da dolaylı yoldan göstermiş oluyor. Sektörün belli başlı problemlerinden birisine ciddi alternatif olmak isteyen Green One, hayata geçirdiği pipet tasarımıyla karşımıza çıkıyor. Yıkanabilen yapısı sayesinde birden çok şekilde sağlıklı bir kullanım vadeden ürünün, plastik pipetlere veda sürecinde kullanıcı alışkanlarını değiştirmede büyük rol oynama potansiyeli var.

1/5

Pipet sıcak ve soğuk içecekler için kullanıma uygunluğuyla dikkat çekiyor

Denizlerdeki plastik pipet kirliliği oranları üzerine yayınlanan 437 milyon ila 8,3 milyar tonluk rakamların, ekibi harekete geçiren temel sebeplerden birisi olduğunu görüyoruz. Yüzde 100 geri dönüştürülebilir malzeme kullanılarak tasarlanan ürünün en büyük özelliklerinden birisi olan içerisinde iri taneli meyve parçaları olan çay türü “Bubble Tea” için özel olarak geliştirilmesi. Bunun için de ürünün 1,3 santimetre çapında ve 21 santimetre uzunluğunda olduğunu görüyoruz.

İlginizi Çekebilir  Bitki saplarından imal edilen sürdürülebilir pipet ile tanışın

Temelinde geri dönüştürülmüş saman kullanılan pipetin tasarımındaki en karakteristik noktası, içinin açılabilir olması. Ürün bu sayede bulaşık makinesinde dahi yıkanabiliyor. Sıcak ve soğuk içeceklerde kullanım için uygun olan ürünün, içeceğe herhangi bir tat bırakmıyor olması da oldukça önemli. Ürünün resmi sayfasına buradan ulaşıp merak ettiğiniz diğer detaylara göz atabilirsiniz.

Video