Büyümesini sürdüren bir markanın en yeni üyesi olarak karşımıza çıkan RadRunner Plus, rakamsal verileriyle günlük ihtiyaçları rahatlıkla karşılayabilecek niteliklerde.

Elektrikli bisiklet pazarında adını nispeten daha fazla duyuran isimlerden birisi olan Rad Power Bikes, ürün gamını çeşitlendirmeye devam ediyor. Kısa süre önce ailenin giriş seviyesi niteliğinde RadRunner modelini meraklılarıyla buluşturan marka, bu kez limit artışı ve donanımsal farkla gelen Plus rozetiyle karşımıza çıkıyor. Tam olarak RadRunner Plus adıyla listedeki yerini alan versiyonun 1.699 dolarlık bir etiket fiyatını da beraberinde getirdiğini ilk başta belirtelim. Bu da giriş versiyon ile açıklanan 1.199 dolarlık etiketin 500 dolar üzerinde olduğu anlamına geliyor.

1/5

RadRunner Plus elektrikli bisiklet teknik özellikleri

Plus modelinin rakamsal verilerine baktığımızda bizleri ilk olarak 750W güç ve 80 Nm tork üretebilen bir elektrik motoru karşılıyor. Arka tekerleğe entegre olan bu sistemin yol arkadaşıysa 672-Wh kapasiteli batarya olacak. Yapılan testler göre bu kombinasyonda bisikletin en az 40 kilometre kullanıcısına elektrik desteği sağladığı sonucuna varılmış. Eğer kullanıcılar “pinti moduna” geçerek bacaklarını daha fazla devreye sokmak isterse bu desteği 72 kilometreye kadar alabiliyor ki bu rakam günlük ihtiyaçları fazlasıyla karşılacak nitelikte.

İlginizi Çekebilir  Fat Bike dinamikleriyle gelen katlanır elektrikli bisiklet; Fiido M1

Bisikletin teknik komponentlerine biraz daha daldığımızda dikkatimizi ilk olarak vites sisteme çeviriyoruz. Rad Power ekibi urada 7 kademli Shimano Altus paketine yer vermeyi tercih ediyor. Plus paketinin getirileriyse standart donanımlarda kendisini hissettiriyor diyebiliriz. Listeye baktığımız LCD ekran, Kenda marka lastik seti ve süspansiyon sistemi gibi dinamikler buradaki deneyime doğrudan etki ediyor. Kullanıcılar dilerlerse bisikletin arka bölümün 99 dolarlık ek ödeme ile ek bir koltuk da alabiliyor. Hhalihazırda ön sipariş usulüyle satışa sunulan RadRunner Plus ile ilgili diğer süreçleri buradan inceleyebilirsiniz.