Su tasarrufu konusunda önemli avantajları beraberinde getiren Nebia duş başlığı ikinci nesliyle sürdürülebilir bir duş deneyimini kullanıcılarla buluşturuyor.

Sürdürülebilirlik odaklı farkındalığı artıran ürünlere yönelim git gide artıyor. Özelikle daha az su ayak izine sahip olmak, doğal kaynakları daha bilinçli ve temiz bir şekilde kullanmak geleceğe daha güvenli bakmamızı sağlıyor. Artık Türkiye’nin de su fakiri olma tehlikesiyle karşı karşıya kaldığı günümüzde kullanımlarımıza dikkat etmek gerekiyor. Sık sık duş almak, duş esnasından suyu boşa akıtmak faturayı kötü etkiliyor ve israfa neden oluyor. Su ile etkileşme şeklimizin sürdürülebilir olması ve gezegen için yenilikçi ürünler inşaa eden Nebia şirketi 70 yılı aşkın bir süredir duş endüstrisinde lider olan Moen ile ortaklık kurdu. Yüzde 45 daha az su kullanarak daha uzun süre duşta kalma deneyimi sağlayan bir başlık geliştirdi. Kulağa hoş geliyor değil mi?

1/5

İlginizi Çekebilir  Mutfakta sürdürülebilirlik için dikkat etmeniz gereken altın kurallar

Nebia duş başlığı tasarımıyla fark yaratıyor

Moen ile ortaklaşa tasarlanan Nebia’nın duş başlığı, özellikle halka şeklindeki Rainshower kafası ve duş değneği ile normal bir başlıktan daha geniş bir alanı kaplıyor. Ekranlardaki piksel yoğunluğunda olduğu gibi daha sık ve dengeli kümelenen1 milimetreden daha ufak su çıkış delikleri ürünün temel özelliklerinden. Ayrıca 2.0 versiyonu ile birlikte gelen tasarım, su çıkışlarının en verimli dizilimini de beraberinde getiriyor.

Nebia; krom, mat siyah ve nikel kaplama seçimleri ile karşımıza çıkıyor. 17 inçlik dikey bir sürgü, döner mekanizma ve duşu ihtiyaçlarınıza göre konumlandırmanıza olanak tanıyan açısal bir ayarlayıcı setle birlikte gelenler arasında. Opsiyonel duş değneğinde, istediğiniz zaman açıp kapamanıza olanak sağlayan manyetik bir alan da yer alıyor.

Nebia’nın misyonu, mümkün olduğunca çok insana dünyanın en iyi ve en sürdürülebilir duş deneyimini yaşatmak. Orijinal Nebia Spa Shower, Kickstarter kampanyası 2015 yılında başlatıldı ve geçtiğimiz yılda yeni nesil Nebia 2.0’ı piyasaya sürüldü. Şirket, bu iki model ile dünyanın dört bir yanında 120 milyon galon fazla su tasarruf ettiklerini belirtiyor. Ekip, 2024 yılına kadar toplam su tasarrufunun 6 milyar galon suya ulaşmasını bekliyor.